Jak poznat podvodnou půjčku?

V první řadě se podíváme, podle jakých aspektů bychom měli podvodnou půjčku poznat. Díky tomu si budeme moci udělat představu o tom, co je to vlastně podvodná půjčka, jakými prvky se podvodná půjčka vyznačuje a zdali se Kouzelná půjčka těmito prvky vyznačuje.

 

Podvodné půjčky jsou úvěry, které se vyznačují nedostatkem uvedených informací, které jsou potřebné k uzavření smlouvy. Většina potřebných informací naprosto chybí nebo jsou uvedeny nepřehledně či naprosto zmatečně, takže si žadatel o půjčku nemůže udělat představu o smluvních podmínkách společnosti.

 

Často se na stránkách společnosti nedočtete, zdali budete za vyřízení a vedení půjčky platit nějaké poplatky. V případě, že na stránkách nejsou o poplatcích uvedeny žádné informace, kontaktujte danou společnost a na poplatky se jí přímo zeptejte. Pokud po vás bude společnost chtít, abyste uhradili poplatky předem, dejte raději od společnosti ruce pryč. Mezi tyto poplatky však nepatří verifikační poplatek ve výši 1 Kč.

 

Dalším znakem podvodnosti mohou být placené telefonní linky, na které vás nechá poskytovatel půjčky volat, přestože na svých stránkách uvede, že půjčku vyřídíte hovorem na bezplatnou linku. Většinou se jedná o linky, na kterých platíte 100 Kč za 1 minutu. Zaměstnanec společnosti navíc často telefonát záměrně prodlužuje a žadatel při tom vůbec netuší, kolik za hovor platí.

Někdy jsou prvky podvodné půjčky snadno čitelné, jindy však nejde podvodnou půjčku téměř poznat. O podvodné půjčce mohou vypovídat například tyto následující znaky:

-          Inzerce na letácích, inzertních serverech nebo na sloupech na ulici,

-          Nekvalitní či žádné webové stránky,

-          Poskytovatelem je neověřená fyzická osoba,

-          Neexistující kontakt poskytovatele.

Je Kouzelná půjčka zapsána na Black listu?

Většina podvodných společností je zapsána na tzv. černých listinách. Kouzelná půjčka v nich zapsána není, přesto se na mnohých místech můžete dočíst o spekulacích, že jde o podvod. Pravdou však je, že drahá půjčka neznamená podvodná půjčka.